Zabytki w Polsce

Muzeum Rybołówstwa Morskiego w Świnoujściu

Muzeum Rybołówstwa Morskiego w ŚwinoujściuNa Placu Rybaka 1 w Świnoujściu znajduje się Muzeum Rybołówstwa Morskiego. Odwiedzający miasto mogą zobaczyć wiele eksponatów związanych z Rybołówstwem. W Muzeum można zobaczyć zbiory związane z rybołówstwem. Są tam między innymi narzędzia połowowe, eksponaty fauny jaka zamieszkuje wody Morza Bałtyckiego oraz wiele eksponatów związanych z historią Świnoujścia.

Największą uwagę zwiedzających Muzeum zwraca jednak wystawa związana z Florą Morza Bałtyckiego. Jest bardzo ciekawa. W Muzeum Rybołówstwa Morskiego można również zobaczyć narzędzia za pomocą których dawniej rybacy łapali ryby. Budynek w jakim znajduje się muzeum również jest zabytkowym miejscem. Dawniej mieścił się w nim miejski ratusz, a sama budowla istnieje od 1809 roku. Budynek wykonany został w stylu klasycznym. Dziś znajduje się na szczycie wieżyczka jaka została wybudowana kilka lat później niż cały obiekt.

Muzeum mieści się w najstarszym budynku jaki znajduje się w Świnoujściu. Przed wejściem do Muzeum znajduje się herb Świnoujścia. Jest nim Pomorski Gryf z Kotwicą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *